#

ECE R-73

#

ECE R-73 YAN KORUMA KONUSUNDA YÜK TAŞITLARININ, RÖMORKLARIN VE YARI RÖMORKLARIN ONAYI

ECE R-73, Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu (UNECE) tarafından otomotiv endüstrisi için yayınlanan bir düzenlemedir. UNECE'nin 18 Şubat 2020 itibarıyla 56 üye ülkesi bulunmaktadır. ECE R-73, yan koruma konusunda yük taşıtlarının, römorkların ve yarı römorkların onayı gereksinimlerini tanımlamaktadır.

TESTTURK A.Ş. ECE R-73 yan koruma konusunda yük taşıtlarının, römorkların ve yarı römorkların onayı hizmeti yanı sıra, farklı regülasyon alanlarında da hizmet vermektedir.

ECE R-73 kapsamında belirtildiği gibi, Yönetmelik aşağıdakiler için geçerlidir:

1.1.1. Bölüm I: N2, N3, O3 ve O4 kategorilerindeki Araçlar, Bu Yönetmeliğin Bölüm II'sine göre ayrı ayrı onaylanmamış veya bileşen parçalarının bir cihazın işlevini tamamen veya kısmen yerine getirebileceği şekilde tasarlanmış ve/veya donatılmış yanal koruma cihazlarıyla donatılmış araçlar

1.1.2. Bölüm II: N2, N3, O3 ve O4 kategorilerindeki araçlara takılması amaçlanan yanal koruma cihazları

1.1.3. Bölüm III: Bu Yönetmeliğin II. bölümüne göre tip onaylı yanal koruma cihazlarının N2, N3, O3 ve O4 kategorilerindeki araçlara montajı ve Bölüm I'e göre kısmen onaylanmış ve bu yönetmeliğin II. bölümüne göre tip onaylı yanal koruma cihazları ile tamamlanmış araçların tamamlanması


ECE R-73 kapsamında belirtildiği gibi, Yönetmelik aşağıdakiler için geçerli değildir:

1.2.1. Yarı römorklar için traktörler,

1.2.2. Pratik nedenlerden dolayı yanal koruma cihazlarına uymanın mümkün olmadığı özel amaçlar için tasarlanmış ve inşa edilmiş araçlar.

Paylaş:

Müşteriler ne diyor?

İşte müşteri yorumları...

#

Ücretsiz teklif isteyin

Teknik uzmanlarımızdan cevap ve tavsiyeler alın!