#

ECE R-55

#

ECE R-55 MOTORLU ARAÇLARIN MEKANİK KAVRAMALARI ONAYI

ECE R-55, Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu (UNECE) tarafından otomotiv endüstrisi için yayınlanan bir düzenlemedir. UNECE'nin 18 Şubat 2020 itibarıyla 56 üye ülkesi bulunmaktadır. ECE R-55, otomotivde kullanılan araçların mekanik kavramalarının onayı gereksinimlerini tanımlamaktadır.

TESTTURK A.Ş. ECE R-55 araçların mekanik kavramalarının onayı hizmeti yanı sıra, farklı regülasyon alanlarında da hizmet vermektedir.

ECE R-55 kapsamında belirtildiği gibi, Yönetmelik aşağıdakiler için geçerlidir:

1.1. Bu Yönetmelik, mekanik bağlantı cihazlarının ve bileşenlerinin uluslararası olarak karşılıklı olarak uyumlu olarak kabul edilmesi için yerine getirmesi gereken gereklilikleri ortaya koymaktadır.

1.2.1 Araçların bir kombinasyonunu oluşturmak için tasarlanmış motorlu taşıtlar ve römorklar;

1.2.2 Motorlu taşıtlar ve römorklar,1 römork tarafından motorlu taşıt üzerine uygulanan dikey yükün 200 kN'u geçmediği mafsallı araçlar oluşturmak için tasarlanan araçlar,

2.3. Standart mekanik bağlantı cihazları ve bileşenleri, Bu Yönetmelikte verilen standart boyutlara ve karakteristik değerlere uygundur. Üreticiden bağımsız olarak kendi sınıflarında değiştirilebilirler.

2.4. Standart olmayan mekanik bağlantı cihazları ve bileşenleri, Bu Yönetmelikte verilen standart boyutlara ve karakteristik değerlere her bakımdan uymaz, ancak ilgili sınıftaki standart bağlantı cihazlarına ve bileşenlerine bağlanabilir.

2.5. Standart olmayan çeşitli mekanik bağlantı cihazları ve bileşenleri, Bu Yönetmelikte verilen standart boyutlara ve karakteristik değerlere uymaz ve standart bağlantı cihazlarına ve bileşenlerine bağlanamaz.

Paylaş:

Müşteriler ne diyor?

İşte müşteri yorumları...

#

Ücretsiz teklif isteyin

Teknik uzmanlarımızdan cevap ve tavsiyeler alın!