#

ECE R-17

#

ECE R-17 KOLTUKLAR, BAĞLANTILARI VE KOLTUK BAŞLIKLARI KONUSUNDA MOTORLU TAŞITLARIN ONAYI

ECE R-17, Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu (UNECE) tarafından otomotiv endüstrisi için yayınlanan bir düzenlemedir. UNECE'nin 18 Şubat 2020 itibarıyla 56 üye ülkesi bulunmaktadır. ECE R17, otomotivde kullanılan araçların koltuklar, bağlantıları ve koltuk başlıkları konusunda motorlu taşıtların onayı gereksinimlerini tanımlamaktadır.

TESTTURK A.Ş. ECE R-17 koltuklar, bağlantıları ve koltuk başlıkları konusunda motorlu taşıtların onayı hizmeti yanı sıra, farklı regülasyon alanlarında da hizmet vermektedir.

ECE R-17 kapsamında belirtildiği gibi, Yönetmelik aşağıdakiler için geçerlidir:

(a) Koltukların ve ankrajlarının gücü ve koltuk başlıkları ile ilgili olarak M1 ve N1 kategorilerindeki araçlar;

(b) M1 ve M2 kategorilerindeki araçlar, 80 sayılı Yönetmelik kapsamında olmayan koltuklara, koltukların ve ankrajlarının gücüne ve koltuk başlıklarına göre;

(c) M1 kategorisindeki araçlar, koltuk sırtlarının arka parçalarının tasarımı ve yolcuları bagajın önden çarpması sonucu ortaya çıkan tehlikeden korumak için tasarlanmış cihazların tasarımı ile ilgili olarak.


Bu regülasyon, yan veya arka koltuklara veya bu koltuklara monte edilen herhangi bir koltuk başlığına sahip araçlar için geçerli değildir.

Paylaş:

Müşteriler ne diyor?

İşte müşteri yorumları...

#

Ücretsiz teklif isteyin

Teknik uzmanlarımızdan cevap ve tavsiyeler alın!