#

ECE R-107

#

ECE R-107 ÇİFT KATLI BÜYÜK YOLCU TAŞITLARININ GENEL YAPISI BAKIMINDAN ONAYI

ECE R-107, Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu (UNECE) tarafından otomotiv endüstrisi için yayınlanan bir düzenlemedir. UNECE'nin 18 Şubat 2020 itibarıyla 56 üye ülkesi bulunmaktadır. ECE R-107, çift katlı büyük yolcu taşıtlarının genel yapısı bakımından onayı gereksinimlerini tanımlamaktadır.

TESTTURK A.Ş. ECE R-107 çift katlı büyük yolcu taşıtlarının genel yapısı bakımından onayı hizmeti yanı sıra, farklı regülasyon alanlarında da hizmet vermektedir.

ECE R-107 kapsamında belirtildiği gibi, Yönetmelik aşağıdakiler için geçerlidir:

1.1. Bu Yönetmelik M2 veya M3 kategorisindeki her tek katlı, çift katlı, rijit mafsallı araç için geçerlidir. 1.2. Bu Yönetmeliğin gerekleri aşağıdaki araçlar için geçerli değildir

1.2.1. Kişilerin, örneğin mahkumların güvenli bir şekilde taşınması için tasarlanmış araçlar,

1.2.2. Yaralı veya hasta kişilerin taşınması için özel olarak tasarlanmış araçlar (ambulanslar),

1.2.3. Arazi araçları,

1.2.4. Okul çocuklarının taşınması için özel olarak tasarlanmış araçlar.

1.3. Bu Yönetmeliğin gerekleri aşağıdaki araçlar için ancak kullanım amaçlarına ve işlevlerine uygun oldukları ölçüde geçerlidir:

1.3.1. Polis, güvenlik ve silahlı kuvvetler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış araçlar; 1.3.2. Yalnızca araç sabitken kullanılmak üzere tasarlanmış, ancak hareket halindeyken 8'den fazla kişiyi (sürücü hariç) taşıyacak şekilde tasarlanmamış Oturma Yerleri içeren araçlar. Bunlara örnek olarak seyyar kütüphaneler, seyyar kiliseler ve seyyar konaklama birimleri verilebilir. Araç hareket halindeyken kullanılmak üzere belirlenen bu tür araçlardaki koltuklar kullanıcılara açıkça tanımlanmalıdır.

1.4. Uygun hükümlerin yanında bekleyen, bu yönetmeliğin hiçbir araç dahili veya harici donatılmış olup, ülkesinde, sesli ve/veya görsel rota ve/veya hedef görüntü ekipmanları için montaj ve teknik gereksinimleri için kayıtlı olmak için gereksinimleri belirleme gelen Taraf engel olacaktır.

Paylaş:

Müşteriler ne diyor?

İşte müşteri yorumları...

#

Ücretsiz teklif isteyin

Teknik uzmanlarımızdan cevap ve tavsiyeler alın!