#

ECE R-118

#

ECE R-118 BELİRLİ MOTORLU ARAÇ SINIFLARININ İÇ YAPISINDA KULLANILAN MALZEMELERİN YANMA DAVRANIMI İLE İLGİLİ TEKNİK TALİMATLARIN (BİLGİLERİN) ONAYI

ECE R-118, Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu (UNECE) tarafından otomotiv endüstrisi için yayınlanan bir düzenlemedir. UNECE'nin 18 Şubat 2020 itibarıyla 56 üye ülkesi bulunmaktadır. ECE R-118, belirli motorlu araç sınıflarının iç yapısında kullanılan malzemelerin yanma davranımı ile ilgili teknik talimatların (bilgilerin) onayı gereksinimlerini tanımlamaktadır.

TESTTURK A.Ş. ECE R-118 belirli motorlu araç sınıflarının iç yapısında kullanılan malzemelerin yanma davranımı ile ilgili teknik talimatların (bilgilerin) onayı hizmeti yanı sıra, farklı regülasyon alanlarında da hizmet vermektedir.

ECE R-118 kapsamında belirtildiği gibi, Yönetmelik aşağıdakiler için geçerlidir:

1.1. Bu Yönetmelik, M3, Sınıf II ve III kategorilerindeki araçlarda kullanılan malzemelerin yanma davranışı (tutuşabilirlik, yanma hızı ve erime davranışı) ve yakıt veya yağlayıcılarını itme kabiliyeti için geçerlidir.

Tip onayları aşağıdakilere göre verilir;

1.2. Bölüm I - iç bölmede, motor bölmesinde ve herhangi bir ayrı ısıtma bölmesinde kullanılan bileşenlerin yanma davranışı ve/veya yakıt veya yağlayıcıyı itme kabiliyeti açısından bir araç tipinin onaylanması.

1.3. Bölüm II - bir bileşenin yanma davranışı ve/veya iç bölmeye, motor bölmesine veya herhangi bir ayrı ısıtma bölmesine monte edilen yakıt veya yağlayıcıyı itme kabiliyeti açısından onaylanması.

Paylaş:

Müşteriler ne diyor?

İşte müşteri yorumları...

#

Ücretsiz teklif isteyin

Teknik uzmanlarımızdan cevap ve tavsiyeler alın!