#

ECE R-58

#

ECE R-58 ARAÇ ARKA KORUMA DONANIMI ONAYI

ECE R-58, Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu (UNECE) tarafından otomotiv endüstrisi için yayınlanan bir düzenlemedir. UNECE'nin 18 Şubat 2020 itibarıyla 56 üye ülkesi bulunmaktadır. ECE R-58, otomotivde kullanılan araçların arka koruma donanımı onayı gereksinimlerini tanımlamaktadır.

TESTTURK A.Ş. ECE R-58 araçların arka koruma donanımı onayı hizmeti yanı sıra, farklı regülasyon alanlarında da hizmet vermektedir.

ECE R-58 kapsamında belirtildiği gibi, Yönetmelik aşağıdakiler için geçerlidir:

1.1.1. Bölüm I: M, N ve O kategorilerindeki araçlara takılması amaçlanan kopmalar,

1.1.2. Bölüm II: Bu Yönetmeliğin Bölüm I'ine uygun olarak onaylanmış olan m, N ve O kategorilerindeki araçlara kurulum

1.1.3. Bölüm III: Bu regülasyonun I. Kısmına göre ayrı olarak onaylanmamış veya bileşen parçalarının tamamen veya kısmen işlevini yerine getirdiği kabul edilebilecek şekilde tasarlanmış ve / veya teçhiz edilmiş bir RUPD ile donatılmış M, N ve O kategorilerindeki araçlar: RUPD;

1.1.4. Arka alt koruma gerekçesiyle M1, M2, M3, N1, O1 ve O2 kategorilerindeki araçlar.


ECE R-58 kapsamında belirtildiği gibi, Yönetmelik aşağıdakiler için geçerli değildir:

1.2.1. Mafsallı araçlar için çekici üniteler,

1.2.2. Kereste, çelik çubuklar vb. Gibi bölünmez uzunluktaki çok uzun yüklerin taşınması için özel olarak tasarlanmış ve imal edilmiş römorklar

1.3. Herhangi bir RUPD’nin (örn. Sabit, çıkarılabilir, katlanabilir, ayarlanabilir vb.)Trafik yollarında kullanımıyla uyumsuz olduğu araçlar, Tip Onay Otoritesinin kararına bağlı olarak bu Yönetmelikten kısmen veya tamamen muaf tutulabilir.

Paylaş:

Müşteriler ne diyor?

İşte müşteri yorumları...

#

Ücretsiz teklif isteyin

Teknik uzmanlarımızdan cevap ve tavsiyeler alın!